Sold
Wah Yuen Chuen Wah Chi Court (block 4)FLOOR 8FLAT D
Registration Number:01469969
|Transaction Date:21/06/2002
PRN:A7596312
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WingShi石秋惠
ACCOUNT DIRECTOR(S-672392)
PRICE
$2.08 M
Saleable Area
807sq.ft.
Buy $2,576 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 21/06/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-06-1981-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
600
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Wah Yuen Drive