Sold
Villa Rosa House 12NO. 88HOUSE 12
Registration Number:09232910
|Transaction Date:13/05/2004
PRN:B8989681
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$59 M
Saleable Area
3,314sq.ft.
Buy $17,802 /sq.ft.
Gross Area
3,960sq.ft.
Buy $14,899 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 13/05/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
16 Block(s)
Total Units
16
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
88 Red Hill Road