Sold
Villa Rosa House 1NO. 88HOUSE 1
Registration Number:07088362
|Transaction Date:30/04/1997
PRN:B8452400
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GaryTsang曾昭強
ACCOUNT DIRECTOR(S-232420)
PRICE
$35 M
Saleable Area
3,314sq.ft.
Buy $10,561 /sq.ft.
Gross Area
3,960sq.ft.
Buy $8,838 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 30/04/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
16 Block(s)
Total Units
16
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
88 Red Hill Road