Sold
Villa Oceania Block 3FLOOR 16FLAT C
Registration Number:25092901890134
|Transaction Date:19/09/2025
PRN:A9135218
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WilliamYuen袁鑑深
ACCOUNT MANAGER(S-166237)
Sold

1/12
PRICE
$14.3 M
Saleable Area
1,105sq.ft.
Buy $12,936 /sq.ft.
Gross Area
1,427sq.ft.
Buy $10,021 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 19/09/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
551
Walking toMa On ShanStation
5 Min(s)
Address/ Area
8 On Chun Street