Sold
Villa Oceania Block 1FLOOR 16FLAT E
Registration Number:25110600630028
|Transaction Date:23/10/2025
PRN:A9134383
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SherriChan陳淑賢
ACCOUNT MANAGER(E-334974)
Sold

13/15
PRICE
$7.23 M
Saleable Area
574sq.ft.
Buy $12,602 /sq.ft.
Gross Area
743sq.ft.
Buy $9,731 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 23/10/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
551
Walking toMa On ShanStation
5 Min(s)
Address/ Area
8 On Chun Street