Sold
Villa Castell House 31NO. 20HOUSE 31
Registration Number:07011701560080
|Transaction Date:22/12/2006
PRN:B1871391
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TimothyCheung張錦亮
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-102501)
PRICE
$8.46 M
Saleable Area
1,459sq.ft.
Buy $5,800 /sq.ft.
Gross Area
2,358sq.ft.
Buy $3,588 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 22/12/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-02-1992-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
45 Block(s)
Total Units
90
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
20 Yau King Lane