Sold
Villa Castell House 7NO. 20HOUSE 7
Registration Number:10031101770092
|Transaction Date:05/03/2010
PRN:B4859550
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JesseHo何家俊
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-576866)
PRICE
$11.88 M
Saleable Area
1,459sq.ft.
Buy $8,145 /sq.ft.
Gross Area
2,358sq.ft.
Buy $5,038 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 05/03/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-02-1992-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
45 Block(s)
Total Units
90
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
20 Yau King Lane