Sold
Victory GardenFLOOR 9FLAT F
Registration Number:25090401890044
|Transaction Date:12/08/2025
PRN:A7557830
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlanSzeto司徒俊傑
ASSOCIATE MARKETING DIRECTOR(S-459399)
Sold

1/1
PRICE
$2.69 M
Saleable Area
326sq.ft.
Buy $8,248 /sq.ft.
Gross Area
412sq.ft.
Buy $6,529 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 12/08/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
216
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
153 Tai Loong Street