Sold
Victory GardenFLOOR 27FLAT D
Registration Number:01116794
|Transaction Date:31/01/1997
PRN:A7557404
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlanSzeto司徒俊傑
ASSOCIATE MARKETING DIRECTOR(S-459399)
Sold

1/1
PRICE
$1.51 M
Saleable Area
326sq.ft.
Buy $4,630 /sq.ft.
Gross Area
414sq.ft.
Buy $3,647 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 31/01/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
216
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
153 Tai Loong Street