Sold
Victory GardenFLOOR 10FLAT E
Registration Number:12121402530012
|Transaction Date:07/12/2012
PRN:A7557483
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlanSzeto司徒俊傑
ASSOCIATE MARKETING DIRECTOR(S-459399)
Sold

1/1
PRICE
$2.23 M
Saleable Area
326sq.ft.
Buy $6,831 /sq.ft.
Gross Area
414sq.ft.
Buy $5,382 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 07/12/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
216
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
153 Tai Loong Street