Sold
Victory GardenFLOOR 19FLAT E
Registration Number:19072401870010
|Transaction Date:17/07/2019
PRN:A7557543
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlanSzeto司徒俊傑
ASSOCIATE MARKETING DIRECTOR(S-459399)
Sold

1/1
PRICE
$4.22 M
Saleable Area
326sq.ft.
Buy $12,939 /sq.ft.
Gross Area
414sq.ft.
Buy $10,193 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 17/07/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
216
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
153 Tai Loong Street