Sold
Victory CourtFLOOR 11FLAT B
Registration Number:17062600260058
|Transaction Date:24/05/2017
PRN:A8057278
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlanSzeto司徒俊傑
ASSOCIATE MARKETING DIRECTOR(S-459399)
Sold

1/2
PRICE
$3.8 M
Saleable Area
388sq.ft.
Buy $9,806 /sq.ft.
Gross Area
472sq.ft.
Buy $8,051 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 24/05/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
104
Walking toKwai FongStation
7 Min(s)
Address/ Area
30-42 Shun Fong Street