Sold
Victoria MansionFLOOR 12FLAT A
Registration Number:05102602150455
|Transaction Date:22/09/2005
PRN:B8841712
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IceChoi蔡丹青
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-288008)
Sold

1/1
PRICE
$1.02 M
Saleable Area
306sq.ft.
Buy $3,353 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 22/09/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
84
Walking toTin HauStation
5 Min(s)
Address/ Area
6-14A Gordon Road