Sold
Victoria MansionFLOOR 6FLAT D
Registration Number:18052302050025
|Transaction Date:07/05/2018
PRN:B3479434
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngelNg吳嘉曦
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556595)
Sold

1/1
PRICE
$4.95 M
Saleable Area
328sq.ft.
Buy $15,078 /sq.ft.
Gross Area
500sq.ft.
Buy $9,900 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 07/05/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
84
Walking toTin HauStation
5 Min(s)
Address/ Area
6-14A Gordon Road