Sold
Victor CourtFLOOR 12FLAT B
Registration Number:23121500670230
|Transaction Date:06/12/2023
PRN:A2985671
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JamesChan陳子健
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-144246)
Sold

1/4
PRICE
$4.98 M
Saleable Area
322sq.ft.
Buy $15,473 /sq.ft.
Gross Area
429sq.ft.
Buy $11,608 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 06/12/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
136
Walking toFortress HillStation
5 Min(s)
Address/ Area
14-28 Wang On Road