Sold
Victor CourtFLOOR 24FLAT D
Registration Number:24080901880052
|Transaction Date:02/08/2024
PRN:A2986192
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KevinLeung梁啟文
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-524931)
Sold

4/19
PRICE
$7.9 M
Saleable Area
516sq.ft.
Buy $15,322 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $11,286 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 02/08/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
136
Walking toFortress HillStation
5 Min(s)
Address/ Area
14-28 Wang On Road