Sold
Victor CourtFLOOR 18FLAT D
Registration Number:05121400280015
|Transaction Date:03/12/2005
PRN:B5795609
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JamesChan陳子健
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-144246)
Sold

1/4
PRICE
$3.04 M
Saleable Area
511sq.ft.
Buy $5,942 /sq.ft.
Gross Area
693sq.ft.
Buy $4,384 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 03/12/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
136
Walking toFortress HillStation
5 Min(s)
Address/ Area
14-28 Wang On Road