Sold
Victor CourtFLOOR 23FLAT C
Registration Number:23092100100286
|Transaction Date:05/09/2023
PRN:A2985956
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AbbyLi李銥涵
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-552057)
Sold

8/12
PRICE
$5.7 M
Saleable Area
322sq.ft.
Buy $17,710 /sq.ft.
Gross Area
438sq.ft.
Buy $13,014 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 05/09/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
136
Walking toFortress HillStation
5 Min(s)
Address/ Area
14-28 Wang On Road