Sold
Victor CourtFLOOR 23FLAT C
Registration Number:20071301550046
|Transaction Date:24/06/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LilyWong黃家倩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-511560)
Sold

1/4
PRICE
$6.55 M
Saleable Area
322sq.ft.
Buy $20,351 /sq.ft.
Gross Area
438sq.ft.
Buy $14,954 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 24/06/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
136
Walking toFortress HillStation
5 Min(s)
Address/ Area
14-28 Wang On Road