Sold
ValverdeFLOOR 8FLAT C
Registration Number:13121701880054
|Transaction Date:27/11/2013
PRN:A1551166
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChoi蔡志昌
ACCOUNT DIRECTOR(S-219533)
Sold

1/2
PRICE
$25.8 M
Saleable Area
995sq.ft.
Buy $25,940 /sq.ft.
Gross Area
1,373sq.ft.
Buy $18,791 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 27/11/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
82
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 May Road
Developer
KERRY PROPERTIES
Other Facilities
Swimming Pool, Gymnasium, Steam Bath Room, Tennis Court