Sold
Uptown East Tower 2aFLOOR 33FLAT A
Registration Number:26013000100078
|Transaction Date:16/01/2026
PRN:D5969938
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
Sold

1/1
PRICE
$13.73 M
Saleable Area
732sq.ft.
Buy $18,760 /sq.ft.
Building Age
1 Years
Transaction Date: 16/01/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2024-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
807
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
55 Kwun Tong Road