Sold
Tycoon Place House 61NO. 38HOUSE 61
Registration Number:00644845
|Transaction Date:05/09/2000
PRN:B4825265
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/3
PRICE
$12.5 M
Saleable Area
2,706sq.ft.
Buy $4,619 /sq.ft.
Gross Area
3,598sq.ft.
Buy $3,474 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 05/09/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
84 Block(s)
Total Units
84
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Lo Fai Road