Sold
Tycoon Place House 39NO. 38HOUSE 39
Registration Number:25072301300045
|Transaction Date:11/07/2025
PRN:B6010670
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KLai賴啟軒
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-397074)
Sold

1/3
PRICE
$25 M
Saleable Area
2,706sq.ft.
Buy $9,238 /sq.ft.
Gross Area
3,598sq.ft.
Buy $6,948 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 11/07/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
84 Block(s)
Total Units
84
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Lo Fai Road