Sold
Tycoon Court Block AFLOOR 27FLAT 1
Registration Number:25111701600038
|Transaction Date:23/10/2025
PRN:B5394317
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/5
PRICE
$13.5 M
Saleable Area
692sq.ft.
Buy $19,505 /sq.ft.
Gross Area
918sq.ft.
Buy $14,706 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 23/10/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12-1994-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
186
Walking toCentralStation
16 Min(s)
Address/ Area
8 Conduit Road