Sold
Tung Shing CourtFLOOR 34FLAT 8
Registration Number:16053001830195
|Transaction Date:20/05/2016
PRN:A3192498
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
Sold

1/1
PRICE
$3.45 M
Saleable Area
407sq.ft.
Buy $8,479 /sq.ft.
Gross Area
508sq.ft.
Buy $6,791 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 20/05/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2000-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
370
Walking toShau Kei WanStation
11 Min(s)
Address/ Area
28 Yiu Hing Road