Sold
Tung Shing CourtFLOOR 21FLAT 5
Registration Number:10121402580466
|Transaction Date:26/11/2010
PRN:A3191720
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

CeciliaCheong張心愉
ACCOUNT DIRECTOR(S-397389)
Sold

1/1
PRICE
$1.4 M
Saleable Area
407sq.ft.
Buy $3,441 /sq.ft.
Gross Area
512sq.ft.
Buy $2,734 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 26/11/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2000-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
370
Walking toShau Kei WanStation
11 Min(s)
Address/ Area
28 Yiu Hing Road