Sold
Tung Shing CourtFLOOR 10FLAT E
Registration Number:10080600290100
|Transaction Date:03/08/2010
PRN:B9209715
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
Sold

1/1
PRICE
$1.42 M
Saleable Area
277sq.ft.
Buy $5,133 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 03/08/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
72
Walking toPrince EdwardStation
4 Min(s)
Address/ Area
47-55 Cheung Sha Wan Road