Sold
Tung Shing CourtFLOOR 11FLAT B
Registration Number:07255643
|Transaction Date:08/08/1997
PRN:B9209703
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
Sold

1/1
PRICE
$1.3 M
Saleable Area
277sq.ft.
Buy $4,699 /sq.ft.
Gross Area
420sq.ft.
Buy $3,095 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 08/08/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
72
Walking toPrince EdwardStation
4 Min(s)
Address/ Area
47-55 Cheung Sha Wan Road