Sold
Tung Shing CourtFLOOR 12FLAT C
Registration Number:09102703050082
|Transaction Date:08/10/2009
PRN:B3845694
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ZeusCheng鄭偉浚
ACCOUNT DIRECTOR(S-416944)
Sold

1/1
PRICE
$1.14 M
Saleable Area
268sq.ft.
Buy $4,246 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 08/10/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
72
Walking toPrince EdwardStation
4 Min(s)
Address/ Area
47-55 Cheung Sha Wan Road