Sold
Tung Shing CourtFLOOR 6FLAT B
Registration Number:11062700920043
|Transaction Date:15/06/2011
PRN:A3734826
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IceYu余美儀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-617934)
Sold

1/1
PRICE
$1.83 M
Saleable Area
277sq.ft.
Buy $6,615 /sq.ft.
Gross Area
420sq.ft.
Buy $4,357 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 15/06/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
72
Walking toPrince EdwardStation
4 Min(s)
Address/ Area
47-55 Cheung Sha Wan Road