Sold
Tung Shing BuildingFLOOR 11FLAT C
Registration Number:16071100190052
|Transaction Date:16/06/2016
PRN:A3271667
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WingShi石秋惠
ACCOUNT DIRECTOR(S-672392)
Sold

1/1
PRICE
$2.6 M
Saleable Area
248sq.ft.
Buy $10,502 /sq.ft.
Gross Area
240sq.ft.
Buy $10,833 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 16/06/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
77
Walking toSham Shui PoStation
1 Min(s)
Address/ Area
155-167 Apliu Street