Sold
Tung Lam CourtFLOOR 28FLAT 7
Registration Number:16011200510014
|Transaction Date:30/12/2015
PRN:B6461267
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

CeciliaCheong張心愉
ACCOUNT DIRECTOR(S-397389)
Sold

1/1
PRICE
$3.15 M
Saleable Area
436sq.ft.
Buy $7,226 /sq.ft.
Gross Area
579sq.ft.
Buy $5,440 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 30/12/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
697
Walking toSai Wan HoStation
9 Min(s)
Address/ Area
63 Yiu Hing Road