Sold
Tung Lam CourtFLOOR 17FLAT 11
Registration Number:08399159
|Transaction Date:15/05/2001
PRN:A3215341
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

CeciliaCheong張心愉
ACCOUNT DIRECTOR(S-397389)
Sold

1/1
PRICE
$485 K
Saleable Area
215sq.ft.
Buy $2,253 /sq.ft.
Gross Area
286sq.ft.
Buy $1,696 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 15/05/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
697
Walking toSai Wan HoStation
9 Min(s)
Address/ Area
63 Yiu Hing Road