Sold
Tung Lam CourtFLOOR 14FLAT 16
Registration Number:25112400180026
|Transaction Date:12/11/2025
PRN:B3781440
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
Sold

1/1
PRICE
$4.35 M
Saleable Area
548sq.ft.
Buy $7,940 /sq.ft.
Gross Area
713sq.ft.
Buy $6,101 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 12/11/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
697
Walking toSai Wan HoStation
9 Min(s)
Address/ Area
63 Yiu Hing Road