Sold
Tung Lam CourtFLOOR 37FLAT 9
Registration Number:13071501350026
|Transaction Date:05/07/2013
PRN:A3219085
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

CeciliaCheong張心愉
ACCOUNT DIRECTOR(S-397389)
Sold

1/1
PRICE
$2.98 M
Saleable Area
427sq.ft.
Buy $6,974 /sq.ft.
Gross Area
589sq.ft.
Buy $5,059 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 05/07/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
697
Walking toSai Wan HoStation
9 Min(s)
Address/ Area
63 Yiu Hing Road