Sold
Tuen Mun CentreFLOOR 4FLAT 8
Registration Number:00986523
|Transaction Date:29/03/2001
PRN:B8671334
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MaggieCheung張靜娜
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-652634)
PRICE
$730 K
Saleable Area
513sq.ft.
Buy $1,422 /sq.ft.
Gross Area
764sq.ft.
Buy $955 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 29/03/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
192
Walking toTuen MunStation
5 Min(s)
Address/ Area
7-35 Yan Ching Street