Sold
Shan Tsui Court Tsui Yue House (block B)FLOOR 4FLAT 2
Registration Number:23060800840026
|Transaction Date:02/06/2023
PRN:A2638998
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
PRICE
$3.98 M
Saleable Area
374sq.ft.
Buy $10,656 /sq.ft.
Gross Area
468sq.ft.
Buy $8,504 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 02/06/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-03-1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
896
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
200 Tai Tam Road