Sold
Shan Tsui Court Tsui Yue House (block B)FLOOR 12FLAT 1
Registration Number:21020100230039
|Transaction Date:21/01/2021
PRN:B6387586
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

VincentLeung梁國恩
ACCOUNT DIRECTOR(S-396514)
PRICE
$5.1 M
Saleable Area
374sq.ft.
Buy $13,654 /sq.ft.
Gross Area
468sq.ft.
Buy $10,897 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 21/01/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-03-1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
896
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
200 Tai Tam Road