Sold
Shan Tsui Court Tsui Yue House (block B)FLOOR 7FLAT 7
Registration Number:17091901610016
|Transaction Date:01/09/2017
PRN:A2639818
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
PRICE
$4.58 M
Saleable Area
379sq.ft.
Buy $12,088 /sq.ft.
Gross Area
474sq.ft.
Buy $9,662 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 01/09/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-03-1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
896
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
200 Tai Tam Road