Sold
Shan Tsui Court Tsui Yue House (block B)FLOOR 27FLAT 7
Registration Number:16030201900193
|Transaction Date:26/02/2016
PRN:A2639781
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MikeHo何俊輝
ACCOUNT DIRECTOR(S-163077)
PRICE
$3.42 M
Saleable Area
379sq.ft.
Buy $9,026 /sq.ft.
Gross Area
474sq.ft.
Buy $7,215 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 26/02/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-03-1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
896
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
200 Tai Tam Road