Sold
Shan Tsui Court Tsui Yue House (block B)FLOOR 1FLAT 8
Registration Number:14041700150057
|Transaction Date:11/04/2014
PRN:A2639834
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
PRICE
$2.63 M
Saleable Area
379sq.ft.
Buy $6,941 /sq.ft.
Gross Area
474sq.ft.
Buy $5,549 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 11/04/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-03-1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
896
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
200 Tai Tam Road