Sold
Tsui Yiu CourtFLOOR 15FLAT 11
Registration Number:14041500240141
|Transaction Date:08/04/2014
PRN:A7487870
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

IceYu余美儀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-617934)
Sold

1/1
PRICE
$3.85 M
Saleable Area
610sq.ft.
Buy $6,308 /sq.ft.
Gross Area
717sq.ft.
Buy $5,370 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 08/04/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
292
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Lai Chi Ling Road