Sold
Tsui Yiu CourtFLOOR 25FLAT 8
Registration Number:01132220
|Transaction Date:07/04/1997
PRN:A7489123
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

ZeusCheng鄭偉浚
ACCOUNT DIRECTOR(S-416944)
Sold

1/1
PRICE
$3.28 M
Saleable Area
537sq.ft.
Buy $6,107 /sq.ft.
Gross Area
631sq.ft.
Buy $5,198 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 07/04/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
292
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Lai Chi Ling Road