Sold
Tsui Yiu CourtFLOOR 16FLAT 12
Registration Number:12020801530082
|Transaction Date:18/01/2012
PRN:A7488059
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

DanielKwok郭健聰
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-666014)
Sold

1/1
PRICE
$1.95 M
Saleable Area
452sq.ft.
Buy $4,313 /sq.ft.
Gross Area
531sq.ft.
Buy $3,672 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 18/01/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
292
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Lai Chi Ling Road