Sold
Tsui Yiu CourtFLOOR 5FLAT 2
Registration Number:12032301380164
|Transaction Date:09/03/2012
PRN:B9679612
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

JadaTong湯芷蘊
ACCOUNT DIRECTOR(E-238933)
Sold

1/1
PRICE
$2.37 M
Saleable Area
537sq.ft.
Buy $4,409 /sq.ft.
Gross Area
631sq.ft.
Buy $3,753 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 09/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
292
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Lai Chi Ling Road