Sold
Tsui Yiu CourtFLOOR 1FLAT 4
Registration Number:18051702310027
|Transaction Date:04/05/2018
PRN:B6994402
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

IceYu余美儀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-617934)
Sold

1/1
PRICE
$4.11 M
Saleable Area
410sq.ft.
Buy $10,022 /sq.ft.
Gross Area
482sq.ft.
Buy $8,527 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 04/05/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
292
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Lai Chi Ling Road