Sold
Tsui Yiu CourtFLOOR 15FLAT 8
Registration Number:08100601190019
|Transaction Date:08/09/2008
PRN:B6994522
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

EmmaWong王茹
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-468249)
Sold

1/1
PRICE
$1 M
Saleable Area
537sq.ft.
Buy $1,862 /sq.ft.
Gross Area
631sq.ft.
Buy $1,585 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 08/09/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
292
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Lai Chi Ling Road