Sold
Tsui Yiu CourtFLOOR 23FLAT 8
Registration Number:19080501110057
|Transaction Date:29/07/2019
PRN:A7489118
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

DanielKwok郭健聰
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-666014)
Sold

1/1
PRICE
$6 M
Saleable Area
537sq.ft.
Buy $11,171 /sq.ft.
Gross Area
631sq.ft.
Buy $9,509 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 29/07/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
292
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Lai Chi Ling Road