Sold
Tsui Wan Estate Tsui Fuk House (block A)FLOOR 9FLAT 14
Registration Number:26032300500041
|Transaction Date:16/03/2026
PRN:B3736719
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikeHo何俊輝
ACCOUNT DIRECTOR(S-163077)
PRICE
$1.43 M
Saleable Area
376sq.ft.
Buy $3,807 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 16/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-08-1989-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
2,340
Walking toChai WanStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Tsui Wan Street