Sold
Shan Tsui Court Tsui Pui House (block A)FLOOR 4FLAT 1
Registration Number:13022600600122
|Transaction Date:08/02/2013
PRN:A2637496
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

VincentLeung梁國恩
ACCOUNT DIRECTOR(S-396514)
PRICE
$2.94 M
Saleable Area
374sq.ft.
Buy $7,866 /sq.ft.
Gross Area
468sq.ft.
Buy $6,278 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 08/02/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-03-1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
896
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
200 Tai Tam Road